Język:

AKADEMIA LIDERÓW MIAST PRZYSZŁOŚCI

Warsztaty skierowane były  do samorządowców, którzy na co dzień poszukują korzystnych rozwiązań dla mieszkańców oraz rozumieją potrzebę stałego doskonalenia umiejętności. Spotkanie „OCHRONA ŚRODOWISKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ” były merytorycznym zastrzykiem wiedzy z zakresu obecnych na rynku rozwiązań dotyczących ograniczenia konsumpcji energii oraz dbałości o środowisko oraz okazją do poznania aktualnych trendów i rozwiązań w Europie i na świecie , których stosowanie zmniejsza emisje CO2, poprawia energooszczędność, a równocześnie wpływa na poprawę stanu zdrowia i zadowolenia lokalnych społeczności, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści finansowe dla samorządów. 

W trakcie spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu:

- MOBILNOŚCI – "nowocześnie i inteligentnie” - warsztat poświęcony był zagadnieniu „smart mobility”, czyli jak w nowoczesny sposób i z dbałością o komfort życia mieszkańców oraz o jakość środowiska, podejść do organizacji transportu. Jakie są światowe trendy w tej materii? Dzięki wykorzystaniu jakich innowacyjnych rozwiązań oraz technologii można osiągnąć najlepsze efekty? Rozmawialiśmy zarówno o inteligentnym zarządzaniu mobilnością, e-mobilności oraz aspektach istotnych w kontekście planowania, jak i realizacji inwestycji w tym obszarze.
- OGRANICZENIA EMISJI CO2 - poprawa efektywności istniejących systemów grzewczych, oraz redukcji emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Podczas warsztatów zdefiniowaliśmy niską emisję oraz jej podstawowe źródła. Oceniliśmy wielkość emisji substancji szkodliwych ze starych, nieefektywnych źródeł ciepła. Zaproponowaliśmy nowoczesne rozwiązania do produkcji energii cieplnej takie jak pompy ciepła, kotły na biomasę czy kotły gazowe, kondensacyjne i wskazaliśmy najlepsze warianty. Pokazaliśmy również, jak z problemem niskiej emisji radzą sobie inne miasta w Polsce.

Uczestnicy zaznajomili się podczas sesji z najnowszymi metodami stosowanymi oraz będącymi w fazie wprowadzania przez samorządy na całym świecie. Intensywna praca w grupach pozwoliła na zdobycie konkretnej wiedzy i jej praktyczne zastosowanie. W wydarzeniu udział wzięli samorządowcy oraz przedsiębiorcy z województwa dolnośląskiego i okolic.

Galeria zdjęć dostępna jest tutaj.





Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności